Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

MODERN SİNEMA AMSTERDAM’A KONUK

Küratörlüğünü İstanbul Modern Sinema’nın yöneticisi Müge Turan’ın yaptığı uzun metrajlı filmler, kısa filmler ve video sanatından örneklerin yer aldığı ‘Turkish Beat’ programı 20-26 Eylül tarihleri arasında Amsterdam’da gösterilecek.

Yeni Türkiye sinemasının önde gelen yönetmenlerinin son iki yılda çektiği ilk ve ikinci filmlerinin gösterileceği programın açılışı 20 Eylül Perşembe akşamı, Pathé Tuchinski’de ‘Bizim Büyük Çaresizliğimiz’in gösterimiyle yapılacak.

Programda ayrıca Orhan Eskiköy ve Zeynel Doğan’ın yönettiği ‘Babamın Sesi’; Raşit Çelikezer’in ‘Can’; Çiğdem Vitrinel’in ‘Geriye Kalan’; Mustafa Karadağ’ın ‘Vücut’; Sedat Yılmaz’ın ‘Press’ ve Hany Abu-Assad, Stefan Arsenijevic, Aida Begic, Eric Nazarian, Stergios Niziris, Omar Shargawi ve Josefina Markarian’ın yönettiği ‘Unutma Beni İstanbul’ filmleri de gösterime sunulacak. Program dahilindeki bir başka etkinlik ise 20-23 Eylül tarihlerinde Mannheim’da gerçekleşecek Bermuda Shorts Uluslararası Kısa Film Festivali. Festivalde Metin Akdemir’in ‘Ben Geldim Gidiyorum’u, Ertuğ Tüfekçioğlu’nun ‘Direk Aşk’ı ve Mesrure Melis Bilgin’in ‘Tetrist’i gösterilecek.


Radikal  23.08.2012

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.