Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

‘VAN GOGH ALIVE’ BAŞKENTTE

''Çerçeve yok, içindesin'' sloganı ile yola çıkan ''Van Gogh Alive Dijital Sanat Sergisi'' Başkentli sanatseverler ile buluştu.

Cer Modern Sanatlar Merkezi'nde, Abdi İbrahim firmasının Türk sanatseverlerle buluşturduğu, ''Van Gogh Alive Dijital Sanat Sergisi''nin açılışı, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ın katılımıyla gerçekleşti.

Açılışta konuşan Bakan Günay, Van Gogh Alive'nin Singapur'dan sonra ilk kez sergilendiği İstanbul açılışında, bu serginin Başkente çok yakışacağını ifade ettiğini hatırlatarak, ''En büyük sevincim, eylül ayından sonra serginin Ankara'ya da geleceğini öğrenmek olmuştu'' dedi.

Günay, ''İçinde bulunduğumuz mekan geride bıraktığımız 5 yıl içinde Ankara'nın ve Türkiye'nin kültür yaşamına kazandırmakla övündüğümüz gerçekten müstesna mekanlardan birisi. Van Gogh Alive konseptinin buraya çok yakışacağını düşünmüştüm. Böyle olduğunu hep birlikte göreceğiz'' diye konuştu.

İlk resminden son resmine Van Gogh

Özel bir yöntemle hazırlanan ses ve görüntü sistemleriyle dahi ressamın en ünlü eserlerini 3 binin üzerinde dijital imaj ile çerçevenin içinden çıkaran ''Van Gogh Alive Dijital Sanat Sergisi'', 16 Ekim 2012–03 Ocak 2013 tarihleri arasında Ankara CerModern'de ziyaret edilebilecek.

Sergide sanatçının ''Çalışan Adam'', ''Yeşilimsi Bir Başlık Giymiş Yaşlı Köylü Kadını'', ''Çiçek Açmış Erik Ağacı'', ''Gri Şapkalı Otoportre'', ''Vazoda 12 Ayçiçeği'', ''Vincent'ın Yatak Odası'', ''Teras Kafe'', ''Sandalye ve Pipo'', ''Ren Nehrinde Yıldızlı Bir Gece'', ''Süsen Çiçekleri'', ''Buğday Tarlası ve Kargalar'', ''Kırmızı Üzüm Bağı'', ''Sargılı Kulaklı Otoportre'' gibi tanınan eserleri yer alıyor.

Güçlü klasik müzik seçkisiyle de Van Gogh'un yaşamındaki gelgitleri hissettiren sergi, ressamın hayat hikayesinin akışına göre düzenlenen bölümlerden oluşuyor.


AA  16.10.2012

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.