Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

‘7. CONTEMPORARY İSTANBUL’ BAŞLIYOR

Türkiye'nin en kapsamlı uluslararası çağdaş sanat fuarı ''7. Contemporary İstanbul'' Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı ile İstanbul Kongre Merkezi'nde 22-25 Kasım tarihlerinde düzenlenecek.

Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, ''Contemporary İstanbul'', dünyanın en önemli uluslararası sanat galerilerini, koleksiyonerleri ve sanatseverleri yedinci kez İstanbul'da bir araya getirecek.

Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı ile İstanbul Kongre Merkezi'nde 16 bin metrekarelik alanda gerçekleşecek fuara, 55'i yurt dışı, 45'i yurt içinden olmak üzere 100 çağdaş sanat galerisi ve 600 sanatçı katılacak.

Ana sponsorluğunu Akbank Private Banking, ortak sponsorluğunu Zorlu Center ve Yıldız Holding'in üstlendiği fuarda, dünyanın en önemli galerilerinden biri olarak kabul edilen ''Marlborough Gallery'' de yer alacak.

Londra'da 1946 yılında kurulan ''Marlborough Gallery'', 1963'te New York'ta ilk sanat galerisini açtı. 49 yıllık çağdaş sanat galerisi, modernden çağdaş sanata uzanan bir çerçevede Magdalena Abakanowicz, Fernando Botero, Claudio Bravo, Richard Estes, Red Grooms, Tom Otterness, Arnaldo Pomodoro, Manolo Valdes, Zao Wou-Ki, Frank Auerbach, Paula Rego ve Antonio Lopez Garcia gibi dünyanın en önemli sanatçılarını temsil ediyor.

''Marlborough Gallery''nin yanı sıra dünyanın en önemli galerileri arasında sayılan ''Haunch of Venison'', ''Opera Gallery'', ''Galerie Michael Schultz'', ''MaM-Mario Mauroner Contemporary Art'' diğer katılımcı galeriler arasında yer alacak.

Birçok önemli çağdaş sanat eseri ve sanatçının ilk defa izleneceği ''Contemporary İstanbul''da ''CI Dialogues'' konferans serisi ve ''Video Cube'' video seçkisinin yanı sıra özel davetler, açılış ve kapanış partileri gibi yan etkinlikler de sanatseverlere eş zamanlı olarak sunulacak. ''CI Dialogues'' konferans serisi ile çağdaş sanatın bugünü ve yarını tartışılacak.


AA  30.10.2012

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.