Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

PRADO MÜZESİ BİR 'TIK' UZAĞINIZDA

İspanya'nın Prado Müzesi arama motorlarının yardımıyla internet üzerinden gezilebiliyor. İnternetle Prado Müzesi de artık parmağınızın ucunda. Arama motorunun yardımıyla İspanya'nın ünlü müzesi internet üzerinden gezilebiliyor.
Madrid'deki Prado Müzesi dünyanın en büyük üç müzesinden biri.

El Greco, Velasquez, Goya gibi İspanyol, Rubens gibi Hollanda ressamlarının pek çoğunun ünlü yapıtlarının yanı sıra birçok heykel ve sanat yapıtını barındırıyor.

Batı resminin simge eserlerini barındıran, yılda yaklaşık 3 milyon kişinin gezdiği müze internetin gelişmiş arama motoru Google'da işbirliğine gitti ve eserlerini sanal dünyaya açtı.

İnternet kullanıcıları dünyanın herhangi bir yerinden müzeyi gezebilecek ve sanat eserlerini tüm ayrıntılarıyla inceleyebilecek.

Meraklılar yüz binlerce dolar değerindeki tabloları istedikleri saatte büyük bir resim kalitesiyle seyretme lüksüne kavuşacak.

Uzmanlar internetin yaygınlaşmasıyla "sandalye turistleri" olarak tanımlanan ve evinden sanal geziler yapan yeni bir tür turizmin geliştiğine dikkat çekiyor.


Sanatsal Haber  15.01.2009

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.