İstanbul Modern ..." /> Sanatsal Haber... Türkiye'nin Sanat ve Kültür Portalı.

                                                                               

  Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

İSTANBUL MODERN İNTERNETİ BEYAZPERDEYE TAŞIYOR

Müze, 13 Aralık'ta 'Upload Sinema Maratonu" ile 20-21 Aralık'ta "Sinepark Kısa Tür Filmi Festivali"ne ev sahipliği yapacak.

İstanbul Modern Sinema, interneti beyazperdeye taşıyan “Upload Sinema Maratonu” ve kısa filmlerden oluşan “Sinepark Kısa Tür Filmi Festivali”ne ev sahipliği yapacak.
İstanbul Modern Sanat Müzesi'nden yapılan açıklamaya göre, Hollandalı film kulübü Upload Cinema ile ortaklaşa düzenlenecek “Upload Sinema Maratonu” programında, yılın en çok izlenen 40 videosunun da dahil olduğu 4 ayrı seçkide, 100'den fazla video izlenime sunulacak.
Sinema tanımının genişlediği yeni bir interaktif alan sunan program kapsamında 13 Aralık'ta, spor alanında alışılmadık olaylara ve başarılara tanıklık eden 39 videodan oluşan “Kaybedenlere Yer Yok”, Uluslararası Rotterdam Film Festivali ve Upload Cinema işbirliğiyle eğlenceli 34 videoyu bir araya getiren “Kötü Biten Maceralar”, Hollanda Mimarlık Enstitüsü ve Upload Cinema işbirliğiyle seçilmiş şehir temalı 33 videonun bulunduğu “Şehri Karıştıranlar” ve geçen yılın en iyi 40 videosunun yer aldığı “2011'in En İyileri” başlıkları altında 4 farklı seansta filmler gösterilecek.

“Sinepark Kısa Tür Filmi Festivali”

Galatasaray Üniversitesi Medya Çalışmaları, Araştırma ve Uygulama Merkezi (MEDİAR) tarafından kısa filmcileri Türkiye 'de son yıllarda canlanan “tür” sinemasına teşvik etmek amacıyla düzenlenen “Sinepark Kısa Tür Filmi Festivali”, 20-21 Aralık'ta gerçekleştirilecek.
Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın desteğiyle “Elmalarla Armutları Karıştırmayan” sloganıyla düzenlenecek festivalde, bu yıl toplam 6 kategoride başvuran 162 film arasından belirlenen 32 finalist yarışacak.
Festivalde, korku, aksiyon, fantastik ve bilimkurgu türündeki kısa filmler “Korku Tüneli”, komedi filmleri “Komikaze”, dramlar “Alabora”, deneysel kısa filmler “Labirent”, belgesel filmler “Çarpışan Aramalar” ve lise öğrencilerinin kısa filmleri “Atlıkarınca” bölümlerinde değerlendirilecek. Bölüm finalistleri, 21 Aralık'ta İstanbul Modern'de kısa film meraklılarıyla buluşacak.
Ayrıca, festivalin bu yılki konuklarından yönetmen Ümit Ünal da ilk filmi “9” ve “Türkiye'de Gerilim Sineması” konulu söyleşisiyle 20 Aralık'ta İstanbul Modern'de olacak.


AA  6.12.2012

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.