Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

XVI. YÜZYILDA ANKARA VE KONYA

Tarih Vakfı Yurt Yayınları tarafından yayımlanan ve Özer Ergenç tarafından yazılan XVI. Yüzyılda Ankara ve Konya kitabında Anadolu’nun en önemli iki şehri üzerinden Osmanlı’ya dair bilgiler okuyucularla paylaşılıyor.

Özer Ergenç yeni kitabında Osmanlı’nın en ilginç dönemlerinden biri olan XVI. yüzyılın sonlarında konumları ve yapıları nedeniyle diğer şehirlerinden ayrılan Ankara ve Konya’yı karşılaştırmalı bir şekilde inceliyor.

Özer Ergenç’in uzun yıllar önce gerçekleştirdiği çalışması farklı yaklaşımıyla ortaya koyduğu bilgiler sayesinde hala geçerliliğini koruyor. Kitap aynı zamanda “Osmanlı şehri”nin özelliklerini belirlemeye yönelik çalışmalardan birisi olarak, bu alanda yapılabilecek diğer çalışmalar için yol gösterici bir özellik taşıyor.


SH  18.12.2012

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.