Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

13. İSTANBUL BIENALI 8 – 10 ŞUBAT’TA YAPILACAK

İstanbul Kültür Sanat Vakfı'nca (İKSV), 14 Eylül-10 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek 13. İstanbul Bienali kapsamındaki kamusal programın ilk etkinliği, 8-10 Şubat'ta yapılacak.

İKSV'den yapılan açıklamaya göre, Fulya Erdemci küratörlüğünde, şair Lale Müldür'ün aynı adlı kitabından alıntılayarak ''Anne, ben barbar mıyım?'' başlığıyla düzenlenecek bienal, etkinliklerine şubat ayında gerçekleştirilecek kamusal programla başlayacak.

Sanatsal üretimle bilgi üretimini bir araya getirmek amacıyla, şubat-kasım tarihleri arasında düzenlenecek 5 farklı kamusal program etkinliğiyle, hem Türkiye'de hem de dünyanın dört bir yanında geleneksel anlamıyla ''kamu'' kavramı tartışılacak.

''Kamusal Simya'' başlığını taşıyan kamusal program kapsamında, konuşmalar, atölyeler, seminerler, performanslar ve şiir okumaları düzenlenecek. Program için özel olarak yazılan metinler ve sanatsal katkılar içerecek ''Kamusal Simya'' kitabı, bienalin açılışında okurlara sunulacak.

Kamusal programın ''Şehri Kamusallaştırmak'' başlıklı ilk etkinliği, 8, 9 ve 10 Şubat tarihlerinde İstanbul Teknik Üniversitesi Maçka Kampüsü'nde yapılacak.

İstanbul'un kentsel dönüşümünün toplumsal ve kültürel etkisi ile vatandaşların buna tepkilerinin tartışılacağı programda, dönüşümün gerçekleştirilme biçimi ve kültürel endüstrilerin dönüşümde oynadığı rol de sorgulanacak.


SH  29.01.2013

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.