Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

AYLİN ZAPÇIOĞLU İKİNCİ KEZ EVİN SANAT GALERİSİ’NDE

Çağdaş Türk resminin genç isimlerinden Aylin Zaptçıoğlu, 7 - 28 Mart 2013 tarihleri arasında Evin Sanat Galerisi'ndeki ikinci kişisel sergisinde izleyicilerle buluşuyor.

Yağlıboyaları ve gravürleriyle yeniden sanatseverlerin karşısına çıkan Aylin Zaptçıoğlu, ilk sergisinde gözlemlenen kendine özgü ifade biçimini sürüdürüyor.

Zaptçıoğlu, serginin belirgin bir teması olmamasına karşın, resimlerin çoğunluğunda bireyin doğayı algılayışını veya kendisini doğa karşısında nasıl konumlandırdığını görmeye çalışırken, resimdeki hiçbir öğenin bir diğerinin üzerinde baskın olarak varlık göstermesine olanak vermediğini ifade ediyor.

Aylin Zaptçıoğlu 1985 yılında Hamburg’ta doğdu. 2008 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nden mezun olan sanatçı, 2008 yılında AİAS’ın (The American Institute of Architecture Students) düzenlediği Marmara Üniversitesi Sanat ve Tasarımda Dünya Birinciliği Yarışması Türkiye Onur Birinciliği Ödülü’nü aldı. Sanatçı, çalışmalarını İstanbul’daki atölyesinde sürdürüyor.

Gençlerin önünü açmayı Nuri-Nasip İyem'in evlatları olarak sürdüren galeride Aylin Zaptçıoğlu sergisi, 7– 28 Mart 2013 tarihleri arasında görülebilir.

www.evin-art.com


SH  5.03.2013

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.