Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

AKYAVAŞ’IN PARGALI’SI SATIŞA ÇIKIYOR

Türk resim sanatının önemli eserlerinin yer aldığı 121 yapıt, 6 Nisan'da Artı Mezat'ın 'Modern ve Çağdaş Türk Sanat Müzayedesi'nde satışa sunulacak.

“Kâbe” isimli eseri geçen hafta 2 milyon 900 TL’ye alıcı bularak müzayede rekoru kıran Erol Akyavaş’ın 1986 tarihli “Pargalı İbrahim Paşa’nın Sarayı” 60 bin TL açılış fiyatıyla satışa çıkıyor. The Sofa Hotel’de gerçekleştirilecek müzayedede Fahrel Nisa Zeid’in “Rotation” adlı eseri 300 bin TL, Burhan Doğançay’ın “Formula 1 Duvarları Serisinden” isimli eseri ise 150 bin TL açılış fiyatıyla satışa sunulacak. Müzayedede Mübin Orhon’un “Soyut Kompozisyon” isimli eserinin yanı sıra Burhan Uygur’un beş, Nejat Melih Devrim’in 11 adet eseri, Nuri İyem ve Maide Arel’in nü çalışmalarıyla Ömer Uluç ve Ferruh Başağa’nın eserleri de satışa sunulacak.

Ayrıca Türk modern resminin öncülerinden Eşref Üren, Cemal Tollu, Ercüment Kalmık, Cevat Dereli, Hamit Görele, Fikret Mualla, Abidin Dino, Sabri Berkel, Bedri Rahmi Eyüboğlu gibi isimlerin yanı sıra çağdaş ressamlarımızdan Şadan Bezeyiş, Bedri Baykam, Kemal Önsoy, Selma Gürbüz, Mehmet Gün gibi isimlerin eserleri de müzayedede yer alıyor.


SH  30.03.2013

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.