Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

TÜRK EDEBİYATI LONDRA’DA

Londra'daki Yunus Emre Türk Kültür Merkezi'nde Türk edebiyatı, şiiri ve dili üstüne söyleşiler, paneller düzenlenecek. Etkinliklere katılacaklar arasında Zülfü Livaneli, Nedim Gürsel, Feyza Hepçilingirler, Gülten Dayıoğlu, Şeyhmus Diken gibi adlar var.

Türkiye’nin 15-17 Nisan günleri arasında Londra Kitap Fuarı’nda konuk ülke olarak yer almasının yanı sıra, Türk edebiyatı da 22 Mayıs’a kadar Londra’daki Yunus Emre Türk Kültür Merkezi’nde gündemde olacak. Yunus Emre Türk Kültür Merkezi, kitap fuarının Türk edebiyatıyla ilgili etkinliklerine ev sahipliği yapacak.

Düzenli olarak Türkiye ve Türk kültürüyle ilgili kurslar ve etkinlikler gerçekleştiren Yunus Emre Merkezi’nde bu kez Türk edebiyatı, şiiri ve dili üstüne söyleşiler ve paneller yapılacak.

Yunus Emre Türk Kültür Merkezi’ndeki program kapsamında bugün Zekeriya Başkal, Sadık Yalsızuçanlar ile Türk edebiyatında eleştiri konusunda bir söyleşi yapacak.

13 Nisan günü, “James Robertson’ın Gözünden 19. Yüzyıl İstanbul’u” başlıklı bir fotoğraf sergisi açılacak ve “Gezginlerin Gözünden Anadolu” konulu bir panel düzenlenecek. Fahri Aral’ın moderatörlüğündeki panele konuşmacı olarak Nazan Aksoy ve Özalp Birol katılacak.

16 Nisan günü düzenlenecek “Çocuk ve Gençlik Kitapları” panelinin moderatörlüğünü Sevim Ak üstlenecek, panele konuşmacı olarak Sophie Smiley ve Aslı Der katılacak.

17 Nisan’daki “Gençler ve Çocuklar İçin Yazmak” konulu panele, Mine Soysal’ın moderatörlüğünde Mevlana İdris, Nuran Turan ve Gülten Dayıoğlu katılacaklar.
26 Nisan’da düzenlenecek “Türk Edebiyatında Kimlik Sorunu ve Ötekileştirme” konulu panelin moderatörü Akif Kireççi, konuşmacıları ise Jaklin Çelik ve Şeyhmus Diken.

6 Mayıs’taki “Türkiye’de Toplumsal Süreç ve Roman” konulu panelede Zülfü Livaneli, Nedim Gürsel ve Feyza Hepçilingirler konuşacak.

16 Mayıs’ta düzenlenecek “Şiir, Şair ve Hayat” konulu panele Osman Konuk’un moderatörlüğünde Deniz Durukan ve Arif Ay katılacaklar.

22 Mayıs’taki “Türkiye’de Felsefe ile Edebiyat Arasındaki İlişki” konulu panelin konuşmacıları ise Selahattin Yusuf ve Nihan Kaya.


AA  6.04.2013

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.