Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

ÜÇ TÜRKİYE TABLOSU REKOR FİYATA SATILDI

Dünyanın saygın müzayede salonlarından Sotheby’s Londra’da düzenlediği açık artırmada, Türkiye’yi yansıtan üç önemli eseri rekor fiyata sattı.

Sotheby’s'in ‘Oryantalist Eserler’ serisinde düzenlediği açık artırmada, Alberto Pasini, Herman Corrodi ve Ippolito Caffi’nin 19. yüzyıl Türkiye’sini yansıtan tabloları toplam 1 milyon 339 bin 500 Sterlin’e (yaklaşık 3 milyon 683 bin TL) alıcı buldu.

İtalyan ressam Herman Corrodi’nin ‘Boğaziçi’nde Asya’nın Tatlı Su Çeşmesi’ adlı yağlı boya eseri 518 bin 500 Sterlin ile kendi rekorunu kırdı. Eserin tahmini bedeli 200-300 bin Sterlin olarak açıklanmıştı.

İtalyan ressam Alberto Pasini’nin ‘Pazar’ (Market Day) adlı yağlı boya tablosu da 482 bin 500 Sterline’e alıcı buldu.

Müzayede de Ippolito Caffi’nin ‘Haliç’te Gün Doğumu’ adlı eseri ise 338 bin 500 Sterlin’e satıldı. İtalyan ressam Caffi’nin bu tablosunun tahmini bedeli ise 100-150 bin Sterlin arasındaydı.

Her üç eserin alıcıları ise açıklanmadı.

Müzayedede en büyük rekoru Avusturyalı ressam Ludwig Deutsch’nin ‘The Offering’ adlı tablosu kırdı. Ressamın eseri özel bir koleksiyoncuya 2 milyon 154 bin 500 Sterlin’e satıldı.

Sotheby’s 24 Nisan’da da yılda iki defa düzenlenen İslam Dünyası müzayedesinde Ortadoğu ve Türkiye’den eserleri satışa çıkaracak. Müzayede salonu ayrıca 23 Mayıs’ta düzenleyeceği 19. yüzyıl Avrupa resimleri müzayedesinde Türkiye’den manzaralar içerin bir koleksiyon sunacak.


ntvmsnbc  24.04.2013

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.