Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

REINER STACH İSTANBUL’DA

Dünyanın sayılı Kafka uzmanlarından Reiner Stach, Sel Yayıncılık tarafından yayımlanan Kafka-Karar Yılları ve Kavrama Yılları kitaplarının tanıtımı için Türkiye'de.

Dünyanın sayılı Kafka uzmanlarından Reiner Stach, en kapsamlı Franz Kafka biyografisi sayılan Kafka-Karar Yılları ve Kafka-Kavrama Yılları ismiyle Sel Yayıncılık tarafından yayınlanan iki ciltlik çalışmanın tanıtımı ve okumasını çevirmeni Sezer Duru ile birlikte yapmak üzere İstanbul’da.

S. Fisher Vakfı ve Goethe Institut işbirliğiyle 15 Mayıs'ta 19.30’da gerçekleştirilecek olan etkinlikte kitaptan Almanca ve Türkçe pasajlar okunacak ve projenin özgünlükleri konuşulacak.

Goethe Institut-İstanbul’da ücretsiz olarak düzenlenecek etkinliğe tüm Kafka severler davetli.
Goethe-Institut İstanbul, Kütüphane
Adres: Yeniçarşı Cad. 32 Beyoğlu
Sunumlar Almanca ve Türkçe olacak, ancak çeviri yapılmayacaktır.

KAFKA'NIN ZİHNİNE YOLCULUK

Dünya edebiyatının en önemli yazarlarından Franz Kafka üzerine sayısız inceleme ve kitap yayımlanmış olmasına rağmen, Kafka'nın varoluşunun merkezine uzanan kapsamlı bir biyografi yoktur. Dünyanın en önemli Kafka uzmanları arasında olan Reiner Stach söz konusu açığı bu çalışmayla kapatmayı başardı.

Çalkantılı bir dönemde yaşamış olan Praglı sigorta memuru Franz Kafka yapıtlarıyla dünyanın her köşesinde günümüze kadar süren kültürel bir şok dalgası nasıl yaratabilmiştir? Stach bu sorunun yanıtını, yazarın yapıtlarını, mektuplarını ve özel hayatıyla ilgili tüm belgeleri titizlikle inceleyerek yanıtlıyor.

Kafka dünyasının atmosferine panoramik bir bakış sunan bu biyografi, yazarın gündelik yaşamının izleğini çizerken okura sanki bir film izlediği duygusunu veriyor.


AA  13.05.2013

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.