Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

13. İSTANBUL BİENALİ GİRİŞ SERGİSİ: AGORAFOBİ

13. İstanbul Bienali Giriş Sergisi Agorafobi, uluslararası alanda bienalin girizgahı olarak, 25 Mayıs-27 Temmuz'da Berlin'deki Tanas galerisinde yer alacak.

İstanbul Kültür Sanat Vakfının (İKSV) yazılı açıklamasına göre, sergi, 13. İstanbul Bienali Küratörü Fulya Erdemci ve İstanbul Bienali Direktörü Bige Örer eş küratörlüğü ile İstanbul Bienali ekibinden Kevser Güler'in yardımcı küratörlüğünde gerçekleştirilecek.

Agorafobi sergisinde yer alan çalışmalar, 13. İstanbul Bienali'nin kavramsal çerçevesi "politik bir forum olarak kamusal alan" fikrinden yola çıkarak, bir kentin vatandaşlarını doğrudan ilgilendiren sorunlar, mekansal-ekonomik politikalar ve ifade özgürlüğünü tartışacak. Bu kapsamda sergilenen projeler, çeşitli sanatsal stratejiler ve formüller kullanarak özgürlük, sansür/otosansür ve baskı gibi kavramları irdeleyecek.

Agorafobi'de, Jimmie Durham, Freee (Dave Beech, Andy Hewitt ve Mel Jordan), LaToya Ruby Frazier, Amal Kenawy, Lux Lindner, Jose Antonio Vega Macotela, Cinthia Marcelle, Şener Özmen, Proyecto Secundario Liliana Maresca, Christoph Schäfer ve Mierle Laderman Ukeles'in çalışmaları yer alacak. Sergi kapsamında, cumartesi günleri, ziyaretçilerin küratörler ve sanatçılarla buluşabileceği "Diyalog" başlıklı sergi gezileri düzenlenecek.

Tanas, sergide yer alan işlerin görselleri ve Fulya Erdemci'nin bir metninin yer aldığı Agorafobi başlıklı İngilizce-Almanca bir sergi kitapçığı da yayımlayacak. 13. İstanbul Bienali, İKSV tarafından Koç Holding sponsorluğunda "Anne, ben barbar mıyım?" başlığıyla 14 Eylül-10 Kasım'da gerçekleştirilecek.


AA  20.05.2013

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.