Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

İTÜ 240. YILINI KUTLUYOR

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) 240.yılı 24 - 25 Mayıs 2013 günleri CD, kitap, pul, konser gibi çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

Kutlama etkinlikleri 25 Mayıs Cumartesi günü geleneksel Uçurtma Şenliği’nin ardından İTÜ Maslak Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde, İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı mezun ve öğrencilerinden oluşan topluluk eşliğinde İTÜ konservatuarı şan bölümü mezunu ve TRT İstanbul Radyosu solist sanatçısı Melihat Gülses’in saat 20.00’de vereceği konserle noktalanacak. Gülses, İTܒnün 240. Yıl CD'si için iki parça da seslendirdi.

Kutlama etkinliğinin ilk günü olan 24 Mayıs Cuma günü, saat 15.00’de Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde İTÜ'de otuz, kırk ve elli hizmet yılını tamamlayan öğretim üyeleri ve memurlar ile meslekte kırk, elli, altmış yılını dolduran mezunlara anı plaketleri sunulacak.

İTÜ Kutlamaları’nda öne çıkanlar (24 ve 25 Mayıs 2013)

İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Oda Orkestrası Şef’i Oğuzhan Balcı yönetiminde İTÜ Konservatuar Bölümü Mezunları tarafından hazırlanan 240. Yıl CD'si nin tanıtımı yapılacak.

240. yıl pulu

Yıllık olarak PTT tarafından hazırlanan pul emisyonunda bu sene, 4 değerli anma bloğu, ilkgün zarfı ve damgası ile 24 Mayıs 2013 tarihinde İstanbul Teknik Üniversitesi’nin 240.yıldönümüne yer veriyor. İTÜ Günü kapsamında 24 ve 25 Mayıs 2013 tarihlerinde pul, ilk gün zarfı ve damgası PTT tarafından bütün İTÜ ve pul meraklılarının ilgisine sunulacak.

İTÜ ve Mühendislik Tarihi ( 2. Baskı)

İTÜ Günü’nde Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Karaca editörlüğünde yayınlanan ve kısa sürede tükenen “İstanbul Teknik Üniversitesi ve Mühendislik Tarihi” adlı kitabın ikinci baskısı tanıtılacak ve satışa sunulacak.

GÜMÜŞ ARI 2013 Ödülleri

İTÜ Günü’nde ayrıca GÜMÜŞ ARI 2013 Ödülleri bu yıl Ülkemizin önde gelen şirket ve vakıflarının temsilcilerine verilecek.
Mezunlar adına konuşma
1953 Mimarlık Fakültesi Mezunlarından Emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Metin Hepgüler
1963 İnşaat Fakültesi Mezunlarından Ülkü Arıoğlu
1973 İnşaat Fakültesi Mezunlarından Emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Ali Taşdemir
Meslekte 40, 50 ve 60 yıl plaketleri ile Hizmette ve meslekte 30, 40, 50
İTÜ Rektörü Prof.Dr. Mehmet Karaca tarafından meslekte 40, 50 ve 60 yılını dolduran mezunlara plaket takdim edilecek. Ayrıca İTܒde hizmetinin 30. 40. ve 50. yılını tamamlayan akademik ve idari mensuplara anı plaketleri sunulacak.


AA  21.05.2013

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.