Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

PERA MÜZESİ’NDE MANOLO VALDES SERGİSİ

Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi'nde 8 Mayıs 2013’de ziyarete açılan, çağdaş sanatın yaşayan ustalarından İspanyol sanatçı Manolo Valdés'in yapıtlarını görmek için son günler.

Çağdaş sanatın yaşayan ustalarından İspanyol sanatçı Manolo Valdés, geçmişin başyapıtlarından yola çıkan, tarihsel izler, renk tonları ve dokulardan oluşan sonsuz bir görsel zenginlik sunan ve sanat tarihinden izler taşıyan yapıtlarıyla ilgi çekiyor.

Özellikle kullandığı malzemelerin çeşitliliği, büyük boyutlu yapıtları ve forma dair arayışları ile dikkat çeken, Manolo Valdés’in 1980’lerden günümüze uzanan çalışmalarından, çoğunluğu “kadın” konulu 46 resim ve 13 heykelden oluşan 59 yapıtlık “Manolo Valdés, Resimler ve Heykeller” sergisi 21 Temmuz Pazar akşamı veda ediyor.

“Uzun Cuma” kapsamında ise müze her cuma 18:00 – 22:00 saatleri arasında ücretsiz gezilebilir. Bir hatırlatma da Müze’nin hemen yanı başındaki İstanbul Araştırmaları Enstitüsü’nde devam etmekte olan “Bir Geleneğin Anatomisi: Robert Kolej’in 150.Yılı” sergisinin de dikkate değer olduğudur. Robert Kolej ve Boğaziçi Üniversitesi’nin iç içe geçmiş ortak tarihinden haberdar olanlar için ilginç olan sergi, bilmeyenler için de ufuk açıcı olacaktır.

www.peramuzesi.org.tr


SH  11.07.2013

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.