Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

KOǒUN ÇAĞDAŞ SANAT MÜZESİ GÖRÜNDÜ

Dolapdere'de Koç Grubu'na ait bir binanın yerine inşa edilecek Koç Çağdaş Sanat Müzesi'nin görüntüsü ortaya çıktı. Koç Contemporary için düzenlenen ve dünyaca ünlü 20 mimarlık ofisinin katıldığı yarışmayı Grimshaw Architects kazandı.

Koç Çağdaş Sanat Müzesi için Vehbi Koç Vakfı tarafından açılan ve dünyaca ünlü 20 ismin katıldığı yarışmayı Grimshaw Architects kazandı. Dolapdere'deki Ford binasının yerine inşa edilecek Koç Çağdaş Sanat Müzesi, Koç Ailesi'nin giderek büyüyen koleksiyonuna ev sahipliği yapacak. Müzenin 2016 yılında tamamlanması planlanıyor. Grimshaw Architects, İstanbul 'un belki de Avrupa'nın en hareketli bölgelerinden birisi olan Beyoğlu 'nda inşa edilecek müze binasının tasarımında iç ve dış mekan arasındaki sınırı bulanıklaştırarak yayalar için sürprizli, heyecan verici kamusal alanlar ile bu canlı kamusal alanın bir uzantısı olan bir yapı oluşturuyor.

Grimshaw Arcrhitects'in tasarımdan sorumlu ortağı Kirsten Lees, "Koç Çağdaş Müzesi, İstanbul'un sadece çağdaş sanat rolü üzerindeki etkisiyle değil, eğitim ve fikir alışverişi için oldukça heyecan verici ve iddialı bir proje. Mimarisi, yeri ve koleksiyonları arasındaki karşılıklı ilişki ziyaretçi deneyimini zenginleştirecek. Tasarım için verilen ön bilgi, bize aktiviteleri, etkinlikleri ve farklı disiplinleri tek bir binada entegre etmek için bize olağanüstü bir fırsat sağladı. Böyle önemli bir projenin bir parçası olmaktan onur duyuyoruz" şeklinde açıklama yaptı.


SH  26.07.2013

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.