Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

LONDRA’DA BOB DYLAN RESİMLERİ SERGİLENECEK

İngiltere Ulusal Portre Galerisi, Amerikalı şarkıcı Bob Dylan'ın portrelerinden oluşan bir sergiyi ağırlayacak.

Amerikalı şarkıcı Bob Dylan’ın pastel boya çalışmalarından oluşan, kimileri gerçek kimileri hayalî karakterleri resmeden 12 eseri Eylül ayından itibaren Ulusal Portre Galerisi’nde sergilenecek. Çocukluğundan beri resim ve eskiz çalışmaları yapan 72 yaşındaki Bob Dylan, eserlerini sadece son yedi yıldır sergiliyor. Sanat tarihçisi John Elderfield, Dylan’ın eserlerinin, müziğinde olduğu gibi muhteşem yaratıcı hayal gücünü yansıttığını söyledi.

The images from Bob Dylan: Face Value adlı sergide yer alan eserler daha önce başka bir yerde sergilenmedi. Ulusal Portre Galerisi Müdürü Sandy Nairne “Bob Dylan, çağımızın en etkili kültürel kişiliklerinden birisi. İster şarkı sözleriyle ve müziğiyle ister boyalar ve pastellerle olsun, bize hep görsel zenginliklerle dolu bir dünya sundu” dedi. 2008 yılında, Londra’daki Halcyon Galerisi, Dylan’ın, 1989-1992 yılları arasında turnedeyken yaptığı çizimlerden ve eskizlerden oluşan bir sergi düzenlemişti. Bob Dylan, Haziran ayında Fransa’nın en yüksek devlet nişanı olan Legion d’Honneur’a aday gösterilmiş, Amerikan Sanat ve Edebiyat Akademisi’nin de onursal üyeliği verilmişti. Kariyerinin ilk üç yılında tam 300 şarkı besteleyen Daylan kariyeri boyunca 11 kez Grammy, bir kez de Altın Küre ödülü kazandı.


AA  6.08.2013

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.