Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

ELENI KARAINDROU ALTIN PORTAKAL JURİSİNDE

Teo Angelopulos filmlerine yaptığı benzersiz müziklerle tanınan Yunan besteci Eleni Karaindrou, Altın Portakal'ın Türkan Şoray başkanlığındaki ulusal jürisinde görev yapacak.

Günümüzün en etkileyici film müziği bestecilerinden Yunan müzisyen Eleni Karaindrou’nun Altın Portakal’da Türkan Şoray başkanlığındaki ulusal jürisinde görev yapacağı azıklandı. Karaindrou, çağdaş sinemanın ozanı kabul edilen Teo Angelopulos’un ‘Sonsuzluk ve Bir Gün’, ‘Ağlayan Çayır’ ve ‘Ulis’in Bakışı’ gibi pek çok filmine hazırladığı müziklerle Türkiye’de de çok sevilen bir besteci. Chris Marker, Jules Dassin ve Margarethe von Trotta gibi ünlü yönetmenler için de özel müzikler besteleyen Karaindrou, geleneksel Yunan müziğini batı formlarıyla birleştiriyor. 20 film, 35 tiyatro oyunu ve 12 televizyon dizisi için müzik besteleyen Karaindrou, 20 uluslararası müzik ödülünün de sahibi. Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Kültür Sanat Vakfı işbirliğiyle bu yıl 50’ncisi düzenlenecek Altın Portakal Film Festivali, 4-11 Ekim tarihlerinde yapılacak.


SH  15.08.2013

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.