Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

FOÇA’DA FESTİVAL COŞKUSU

Foça, beş gün sürecek festivale hazır. Foça Kültür, Sanat ve Balıkçılık Festivali’nin yoğun ve yaygın programıyla, ilgi görmesi bekleniyor.

11–15 Eylül 2013 tarihleri arasında Foça Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek olan ‘‘VIII. Uluslararası Foça Kültür, Sanat ve Balıkçılık Festivali’’, insanları; kültürle, sanatla ve denizle buluşturacak. Festival boyunca; kültür-sanat toplantıları, sunumlar, gösteriler, söyleşiler ve paneller birbirini izleyecek.

Doğan Hızlan, edebiyat üzerine genel bir söyleşi yapacak. Gülsen Tuncer,‘‘Ateşi ve İhaneti Gördük’’ Nazım Hikmet’in Kuvayi Milliye Destanı’ndan bir yorum gerçekleştirirken, kendisine müziğiyle Gökhan Demirdöğmez eşlik edecek. Uğur Dündar ve Atilla Sertel, okurlarıyla buluşup, ülke gündemini değerlendirecekler. Foça’da yaşayan şairler, şiirlerini Foçalılarla paylaşacaklar, ayrıca Ataol Behramoğlu’nun şiirlerini sunacağı gecede, Müzisyen-Besteci Haluk Çetin ona eşlik edecek. Muzaffer İzgü, Semih Poroy ve Cihan Demirci “Yaşam ve Gülmece” isimli bir söyleşi gerçekleştirecek. Gürcistan ve Sırbistan gibi çeşitli ülkelerden gelen foklör ekipleri, köylere kadar yayılarak, gösterilerini sunacaklar. Nev, Makbule Kaya, Grupal Enfeksiyon ve Foça Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu; verecekleri konserlerde, kalabalıkları coşturacak.

Bu festival, Foça’nın her noktasında, yansıması görülen yaygın bir etkinlikler bütünü olacak.


SH  7.09.2013

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.