Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

FRANKFURT KİTAP FUARI BAŞLIYOR

Dünyanın en büyük kitap fuarı olarak kabul edilen Frankfurt Kitap Fuarı, kapılarını yarın ziyaretçilere açıyor.

Bu yıl 65'incisi düzenlenecek ve yarın başlayacak olan Frankfurt Kitap Fuarı, 100'den fazla ülkeden yayın ve elektronik yayıncılık alanında faaliyet gösteren yaklaşık 7 bin yayıncı ile 300 bin kitapseveri buluşturacak.

Fuarın bu yılki "onur konuğu" ülkesi Brezilya olacak.

13 Ekim Pazar gününe kadar sürecek fuarda Türk Edebiyatı'nın ve yayıncılığının en seçkin örnekleri de okurlarla ve yayıncılarla buluşacak.

Türkiye ulusal standı fuarın uluslararası standlar bölümünde 304 metrekare ve çocuk kitapları bölümünde 48 metrekare olmak üzere 352 metrekarelik bir alanda yerini alacak. Türkiye standında 200 yayınevinin 3 bine yakın kitabı sergilenecek.

Türkiye standında, aralarında Boyut, İletişim, Metis, İthaki ve Timaş'ın da bulunduğu 22 yayınevi, çocuk yayınları standında da aralarında Damla, Final, Günışığı, Mavi Bulut ve Redhouse'nin de bulunduğu 10 çocuk ve gençlik edebiyatı yayıncısı kendilerine ayrılan sergi ve görüşme ünitelerinde eserlerini tanıtacak ve telif görüşmeleri gerçekleştirecek.

Türkiye ulusal standında ayrıca, panel, söyleşi ve geleneksel Türk mutfağı sunumundan oluşan 5 etkinlik ve bir de sergi gerçekleştirilecek.

Etkinlikler kapsamında "Piri Reis'in Dünya Haritası'nın 500. Yıldönümü"nün Unesco tarafından 2013 yılı anma ve kutlama yıldönümleri arasına alınması münasebetiyle "Piri Reis: Akdeniz'in Piri - 500 Yılın Gizemi" isimli sergi açılacak.

Fuarda ayrıca "Piri Reis'in Dünya Haritası'nın ortaya çıkışı ve kaynaklarının konu edildiği bir panel düzenlenecek.


SH  8.10.2013

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.