Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

'MARDİN' SERGİSİNE NEW YORK'TA BÜYÜK İLGİ

Fotoğraf sanatçısı Lütfü Özgünaydın'ın Mardin'de çektiği fotoğraflardan oluşan ''Mardin'' sergisi, New York'ta Türkevinde açıldı.
Türkevinde açılış nedeniyle düzenlenen resepsiyonda sergi büyük ilgi gördü. Açılışa başta Türkiye'nin BM Daimi Temsilcisi Büyükelçi Baki İlkin ve eşi Nur İlkin, New York Başkonsolosu Mehmet Samsar ve eşi Feruze Samsar olmak üzere Türk ve Amerikalı konuklardan oluşan kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.
''Muhteşem bir kent'' olarak tanımladığı Mardin'le 9 yıl önce buluştuğunu ve çok etkilendiğini ifade eden Özgünaydın, ''Bu kentle ben dost olacağım, o bana konuşacak, anlatacak dedim. Gerçekten yanılmadım. (Mardin'e) 9 yıl gidip geldim'' dedi. Özgünaydın, Mardin sergisinin İstanbul Aya İrini, İzmir Enternasyonal Fuarı ve İstanbul AKM'de de gösterildiğini anlattı.
ABD ve New York'tan da çok etkilendiğini kaydeden Özgünaydın, bir aydır bulunduğu ABD ile ilgili bir sergi açmayı da düşündüğünü söyledi. 35 renkli fotoğraftan oluşan Mardin sergisi Türkevinde 13 Şubata dek görülebilecek.


Sanatsal Haber  3.02.2009

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.