Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

OYUNCU GENÇLERİN BÜYÜK BAŞARISI

Alihan Sakman, Eylül Kübra Uzun ve Berk Gülen’in yazıp yönettikleri kısa filmleri”Ayakkabı” Boston Türk Film Festivali’nde finale kaldı.

Oyunculuk eğitimi almış, oyunculuk yapan gençlerin yazıp yönettiği “AYAKKABI” adlı kısa filmleri Boston Türk Film Festivali’nde finale kaldı. Finalist filmler Boston Güzel Sanatlar Müzesi ve Boston Üniversitesi’nde gösterime giriyor. Ayakkabı adlı kısa filmin gösterim tarihi bugün… Ayakkabı; 9 Kasım 2013 saat 13:00’de sinema severlerle buluşuyor…

Boston Türk Film Festivali, yönetmen ve yapımcılara filmlerinin ABD’de uluslararası sinema izleyicilerine ve film eleştirmenlerine ulaşacağı bir platform sağlıyor. Boston’daki sinemaseverlere genç yönetmenlerin çalışmalarını ilk elden izleme fırsatı yaratmakta olan festival yoğun ilgi görüyor.

Alihan Sakman, Eylül Kübra Uzun ve Berk Gülen’in adları bundan sonra daha sık duyulacak… Sinema aşığı bu gençler yazıyor, yönetiyor, oynuyor… Sürekli aldıkları eğitim ve workshoplar’la kendilerini yenileyen bu gençler sektöre taze soluk getirecekler…

L.Rezan Yeşilbaş, Aysun Bademsoy, Hüseyin Karabey ve Koray Sevindi gibi yönetmenlerin ödülle döndüğü Boston Türk Film Festivali’nin her yıl olduğu gibi bu yıl da yeni isimleri sektöre kazandırması bekleniyor.


SH  9.11.2013

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.