Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

NDS ULUSLARARASI PİYANO YARIŞMASI BAŞLADI

Notre Dame de Sion Fransız Lisesi’nin öncülük ettiği İstanbul - Orchestra’Sion- Uluslararası Piyano Yarışması bugün Notre Dame de Sion(NDS) konser salonunda başladı. Gala konseri ve ödül töreni Pazar günü Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda gerçekleşecek.

Notre Dame de Sion Fransız Lisesi’nin öncülük ettiği İstanbul - Orchestra’Sion- Uluslararası Piyano Yarışması bugün Notre Dame de Sion(NDS) konser salonunda başladı. Gala konseri ve ödül töreni Pazar günü Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda gerçekleşecek.

Halka açık olan yarışma, çeyrek final elemeleri, yarı final ve final aşamalarından oluşacak. Yarışma seçmeleri, İstanbul, Harbiye’de bulunan Notre Dame de Sion Fransız Lisesi’nin konser salonunda gerçekleştirilecek.

Yarışmanın çeyrek finali: Pazartesi ve Salı saat 14.00’ten 20.00’ye kadar ve Çarşamba günü saat 14.00’ten 18.00’e kadar olacak. Yarı final: Perşembe ve Cuma saat 13.00’ten 19.00’a kadar, final ise, Pazar 10.00’ten 13.00’e kadar ve 14.00’ten 17.00’ye kadar yapılacak.

Uluslararası Piyano Yarışması’nın kapanış töreni ve gala konseri de 17 Kasım 2013 Pazar günü saat 19.00'da, Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda gerçekleşecek. İzleyicilere açık olan gece, TRT HD kanalından canlı olarak yayınlanacak.

İstanbul - Orchestra'Sion Uluslararası Piyano Yarışması’nın Juri Üyeleri (alfabetik sırayla); Stéphane Blet ( Jüri Başkanı), Ali Darmar, Dong Jun Kim, Süher Pekinel, Nikoloas Samaltanos, Ayşegül Sarıca ve Franck Ciup.

Blet , “NDS Fransız Müdürü Yann de Lansalut’nün girişimiyle ilki düzenlenen 'Uluslararası Piyano Yarışması' na başkanlık etmek, uzun süredir bir Türkiye âşığı olan beni çok mutlu etti. Bu organizasyonun çok sayıda yetenekli piyaniste ve Avrupa’da henüz pek bilinmeyen son derece zengin bir müzik tarihine sahip olan; Cemal Reşit Rey, Adnan Saygun, Ulvi Cemal Erkin, Ali Darmar gibi, önemli klasik müzik bestecileri yetiştirmiş olan Türkiye ile Fransa arasında bir köprü oluşturacağı için mutluyum.” sözleriyle yarışmaya verdiği önemi açıklıyor.

Yarışma, yıllar içerisinde, Türkiye’de, Akdeniz bölgesinde ve giderek dünya çapında öneme sahip, bir müzik etkinliği olmayı hedefliyor.


SH  11.11.2013

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.