Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

TURGAY TUNA’DAN ‘KIYI KÖŞE İSTANBUL’

"İstanbul bir derya... Bu deryanın içinde o kadar bitmez tükenmez şeyler var ki. İstanbul’un her yerinden tarih fışkırıyor" diyen rehber Turgay Tuna ile yazıya döktüğü 'Kıyı Köşe İstanbul'u konuştuk.

Yaşadığımız İstanbul, İstanbul’un sadece küçük bir parçası. Bu şehre dair o kadar çok bilmediğimiz, gözümüzden kaçan nokta var ki…

Yıllardır İstanbul’u hem Türkiye’ye hem de dünyanın dört bir yanından gelen insanlara anlatan, kendisi de eski İstanbullu Turgay Tuna’nın “Kıyı Köşe İstanbul” kitabı da işte tam bu bilmediğimiz, bilemediğimiz İstanbul’u bizlere anlatıyor.

Kitabın sayfaları sizi Osman Hamdi Bey Yokuşu’ndan alıyor Beykoz’a götürüyor, kimi zaman Bakırköy’de Semt Müzesi’nde dolaşıyorsunuz, kimi zaman eski bir Bizans kilisesinin peşine düşüyorsunuz.


SH  3.12.2013

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.