Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

AKBANK 10. KISA FİLM FESTİVALİ JÜRİ ÜYELERİ BELLİ OLDU

Kısa filmlerin kurmaca, belgesel ve canlandırma kategorilerinde değerlendirileceği Akbank Kısa Film Festivali'nin bu yılki jüri üyeleri açıklandı.

Kısa film etkinlikleri arasında en bilinirlerinden Akbank Kısa Film Festivali'nin bu yılki jüri üyeleri belli oldu. 10-20 Mart'ta gerçekleştirilecek etkinliğin ön eleme jürisinde yönetmen Mehmet Güleryüz, Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Görevlisi Ayşegül Selenga Taşkent ve Yönetmen Selim Evci yer alıyor.

Festivalin 'kurmaca' kategorisi jüri üyeleri, yönetmen Reis Çelik, Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haluk Gürgen, yönetmen İlksen Başarır, yapımcı Serkan Çakarer ve Akbank Sanat Müdürü Derya Bigalı'dan, 'belgesel' kategorisi jüri üyeleri yönetmen Savaş Güvezne, belgesel sinemacı ve yapım yönetmeni Nalan Sakızlı, oyuncu Serkan Ercan, ressam Su Yücel ve Akbank Sanat Müdürü Derya Bigalı'dan oluşuyor.

"Canlandırma" kategorisi jürisi, ressam Meral Erez, Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Görevlisi Güven Çatak, yönetmen Mehmet Kurtuluş, tasarımcı Emre Senan ve Akbank Sanat Müdürü Derya Bigalı'yı içeriyor.

Jüri kurulları tarafından 'kurmaca', 'belgesel' ve 'canlandırma' başlıklı üç farklı kategoride belirlenecek festivalin en iyi filmleri Akbank Sanat tarafından 8 bin lira ile ödüllendirilecek. Yarışmaya katılan filmler, "Festival Kısaları" bölümünde izleyicilerle buluşacak.


AA  10.12.2013

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.