Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

ORHAN TAYLAN’DAN ‘GEZİ RESİMLERİ’

Orhan Taylan'ın 'Gezi Resimleri' sergisi 22 Aralık'ta Mimarlar Vakfı Sergi Salonu'nda açılıyor.

Orhan Taylan, Haziran ayından bu yana üzerinde çalıştığı ‘Gezi Resimleri’ni, 22 Aralık-11 Ocak tarihleri arasında Karaköy’de Mimarlar Vakfı’nda sergileyecek. Büyük boy tuvallerden oluşan sergi için sanatçı şöyle diyor: “İnsanların kendilerini ifade edebilmek için yarattıkları yepyeni bir eylem biçiminin resimleşebilmesi için resimde de yeni bir anlatım dili aramak gerekiyordu. Yaşananlar ne kadar dinamikse resmin dilinin de ona uyum sağlaması önemliydi.

Yaz ayları boyunca bu yeni çalışma biçimiyle, birkaç değişik teknik evre geçirerek, sürecin bu aşamasındaki resimleri tamamladım. Sürecin durağanlaştığı bu aşamada da bir an önce sergilemek istedim.” Taylan’ın resimleri 11 Ocak’a kadar, pazar dahil her gün saat 11.00-20.00 arasında Karaköy Yolcu Salonu karşısındaki Mimarlar Vakfı Sergi Salonu’nda gezilebilecek.


SH  19.12.2013

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.