Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

MAKEDONYA’DAN ORHAN PAMUK’A EDEBİYAT ÖDÜLÜ

Uluslararası 2013 Tabernakul Edebiyat Ödülü bu yıl Orhan Pamuk'a verildi. Nobel ödüllü Yazar Orhan Pamuk, Makedonya'nın "Uluslararası 2013 Tabernakul Edebiyat Ödülü"nü aldı.

Yeni Halk Tiyatrosu'nda düzenlenen ödül törenine, Makedonya Başbakanı Nikola Gruevski, Kültür Bakanı Elizabeta Kamçevska Milevska, Türkiye'nin Üsküp Büyükelçisi Gürol Sökmensüer ve çok sayıda davetli katıldı.

Pamuk, Goran Stamenkov'un eseri olan bronz heykel, altın ve 5 bin Euro'dan oluşan ödülünü, Tabernakul Yayınevi'nin Sahibi Tsvetan Vrajivirski'nin elinden aldı.

Pamuk, burada yaptığı konuşmada, Makedonya'nın en değerli edebiyat ödüllerinden birinin kendisine verilmesinden büyük mutluluk duyduğunu belirtti.

Kitaplarını, okurlarını mutlu etmek için yazdığını ifade eden Pamuk, dünyanın farklı noktalarına yaptığı ziyaretlerde kendisiyle aynı duyguları paylaşan okurların olduğunu görmenin bir yazar için büyük sevinç kaynağı olduğunu söyledi.

"Sessiz Ev", "Saf ve Düşünceli Romancı", "Benim Adım Kırmızı" ve "Masumiyet Müzesi" adlı kitapları Makedonca olarak yayımlanan Pamuk, törenin ardından okurları için kitap da imzaladı.


AA  27.12.2013

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.