Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

ALİ ÖZGENTÜRK’ÜN ‘ÇIPLAK’ FİLMİ 11 ŞUBAT’TA SALT GALATA’DA

Ali Özgentürk’ün arşivinin SALT Araştırma korumasına aktarılması vesilesiyle 11 Şubat Salı akşamı 20.00’de SALT Galata’da, yönetmenin 1993 yapımı Çıplak filminin gösterimi yapılacak.

Gösterim: Çıplak
11 Şubat, 20.00
SALT Galata, Oditoryum

Ali Özgentürk
Çıplak (1993)
93 dakika
Türkçe; altyazısız

Film, tanışık iki çiftin çıplaklığın gizli tarihinde yaptıkları yolculuğun hikâyesidir. İki kadın, kocalarından gizli olarak bir sanat akademisinde çıplak modellik yapmaya başlar. Ancak eşlerin durumu öğrenmesi uzun sürmez. Öfkeli kocalar önce karılarını öldürmek isteseler de, bunu yapmazlar. Verdikleri mücadele sonucunda dördü birden aynı noktada buluşacaktır.

“Benim için Antalya 93’ün en heyecan verici filmi, Ali Özgentürk’ün Çıplak’ı oldu. Bu filmi pek sevdim. Neydi bu gerçeküstücü dokunuşlarla donatılmış kendine özgü film? Sanat dediğimiz şeyle sokaktaki adam arasındaki kapanmaz çelişkinin öyküsü mü? Resim sanatı üzerine bir düşünce mi? Çıplak, kuşkusuz Antalya jürisi tarafından layık olduğu değeri bulamamış olsa da, gösterildiğinde görülmesi ve üzerinde düşünülmesi gereken ilginç bir çaba, yenilikçi ve atılgan bir sinema örneği.” Atilla Dorsay, Antrakt


SH  8.02.2014

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.