Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

YAZARIMIZ NEBAT KARYAĞDI’NIN KİŞİSEL SERGİSİ ‘MUTLU BİR GÜN’

Sanat bizlere duygu, düşünce, estetik hazlar vermenin yanında kimi zaman dünyaya, yaşanacaklara bir öngörüde kazandırır. Güzel bir şiirin duygulandırdığı, bir şarkının acıları sildiği gibi bir resimde kararan günü aydınlık, bulutlu zihni umutlu, mutlu hale getirebilir tıpkı bu sergide olacağı gibi...

"Mutlu Bir Gün" ressam Nebahat Karyağdı’nın 12. Kişisel sergisi. Enerji dolu, canlı ve cesur bir ifadeyle oluşturduğu resimleri ile umutlara /umutsuzluklara malzeme olan renkleriyle seyirciye “Mutlu bir gün” vaat ediyor.

Sanatçı, kültürümüzde önemli bir yeri olan ''şaman'' olgusunu, düş ve gerçeklik zincirindeki keşiften esinlenerek inceliyor. Cesur fırça darbeleriyle doğaya özlemin peşine düşen, çevre sorunlarına, küresel ısınmaya, yeşil alanların eksikliğine dikkat çekmeye çalışıyor. Doğaya dönüş arzusunun, kent yaşamının dayanılmaz ağırlığından kaçışı kurguladığı postmodernizm ve günümüz kültürel kavramları sorguladığı sergisinde daha önce izleyici ile buluşmamış yeni eserleri yer alacak.

Ödülleri ve yurtdışındaki çalışmalarıyla adından söz ettiren genç ressam Nebahat Karyağdı, 12. kişisel sergisi ile Bursa’lı sanat severlerle Puca Sanat Galerisi’nde buluşuyor, "Mutlu Bir Gün" 15 Şubat- 7 Mart tarihleriarasında izlenebilir.

PUCA Sanat Galerisi
Balat Mh. Bey Sk. No:21 C / C Nilüfer – Bursa
Telefon: 0 224 222 59 58 – 89
Email: info@pucasanatgalerisi.com
Web: www.puca.com.tr


SH  12.02.2014

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.