Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

UMUT VAKFI FOTOĞRAF YARIŞMASI

Umut Vakfı, düzenlediği ödüllü yarışmaların bu yıl 20’ncisini fotoğraf dalında gerçekleştirecek.

Gençlerin, hukukun üstünlüğüne inanan, adalete güvenen, yurttaş olma bilincini ve sorumluluğunu taşıyan, anlaşmazlıklarını uzlaşma ve barışçıl yollarla çözümleyen bireyler olarak yetişmelerine katkıda bulunmayı amaçlayan Umut Vakfı, düzenlediği ödüllü yarışmaların bu yıl 20’ncisini fotoğraf dalında gerçekleştirecek. Tüm amatör ve profesyonel fotoğraf meraklılarına ve fotoğrafçılara açık Fotoğraf Yarışması’nın konusu “Barışın Dili, Şiddetin Reddi” olarak belirlendi.

Yarışmanın amacı; "fotoğrafın toplumsal yaşamdaki sosyolojik göstergelerinden, toplumsal iletişimdeki gücünden ve olanaklarından yararlanarak bireysel silahsızlanmanın toplumsal boyutuna dikkat çekmek. Bireysel silahsızlanmaya ilişkin düşündürücü, tespit edici, vurgulayıcı görüntülerin şiddet dilinden uzak olabileceği, barışın önce iki insan arasında başlayarak topluma yayılabileceği mesajını, bireysel silahlanmayla oluşan şiddetin aksine bireysel silahsızlanmanın barışçıl görüntüleriyle topluma verebilmek."

Katılım bilgilerini ve şartnameyi Umut Vakfı Web sayfasından elde edebilecek olan yarışmacılar, eserlerinin kayıtlı olduğu CD/DVD’yi 29 Ağustos 2014 Cuma günü akşamına kadar Umut Vakfı, Yıldız Posta Caddesi No 52’i Esentepe/İstanbul adresine kargo veya postayla gönderebilecekler.

Fotoğraf Yarışması’nın Seçici Kurulu; Laleper Aytek (Fotoğraf sanatçısı, Koç Üniversitesi Medya ve Görsel Sanatlar Bölümü Öğretim Üyesi), Nazire Dedeman Çağatay (Umut Vakfı Kurucu Başkanı), Doç. Dr. Oktay Çolak (Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü’nde öğretim üyesi), avukat Fikret İlkiz (Umut Vakfı Mütevellisi), Aramis Kalay (Fotoğraf sanatçısı), Sebati Karakurt (Hürriyet Gazetesi Fotoğraf Editörü) ve Doç. Dr. Osman Ürper’den (Maltepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölüm Başkanı) oluşuyor. Seçici Kurul 10 Eylül günü toplanarak ödüle değer fotoğrafları belirleyecek. Birincilik ödülü 5 bin, ikincilik ödülü 4 bin, üçüncülük ödülü ise 2 bin 500 TL olarak belirlendi.

Ödüle değer görülen yapıtların sahiplerine ödülleri 28 Eylül Bireysel Silahsızlanma Günü’nde düzenlenecek törenle taktim edilecek.


SH  29.04.2014

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.