Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

GEÇMİŞİN ANTAKYA’SINA IŞIK TUTAN KİTAP VE SERGİ

Yaklaşık on yıldır yayınladığı kitapların yanı sıra düzenlediği sergiler ve toplantılarla da Türkiye’nin geçmişindeki kültürel çeşitliliğe ışık tutan Birzamanlar Yayıncılık’ın yeni sergisi adı ve kitabının konusu; “Bir Zamanlar Antakya, İskenderun ve Samandağ”.

İstanbul, Pangaltı’da yeni faaliyete geçen Galeri Birzamanlar’da açılan, Orlando Carlo Calumeno Koleksiyonu’ndan kartpostal, fotoğraf, kitap ve diğer objelerin yer aldığı “Bir Zamanlar Antakya, İskenderun ve Samandağ” sergisinde Antakya, İskenderun ve Samandağ’da Osmanlı döneminde nasıl bir kültürel çeşitlilik bulunduğu ve bunun hangi süreçlerden geçerek silinmekte olduğu yansıtılıyor. Sergide, İskenderun, Antakya, Kırıkhan ve Musa Dağı Ermenilerinin tarihi de yer alıyor.

8 Haziran’a kadar haftanın her günü 10.30-19.30 saatleri arasında ziyaret edilebilecek sergiye paralel olarak Birzamanlar Yayıncılık tarafından yayınlanan kitabın adı: “Orlando Carlo Calumeno Koleksiyonu’ndan Kartpostallarla Antakya, İskenderun ve Musa Dağı Ermenileri”. Osman Köker’in editörlüğünde hazırlanan kitaba Ahmet Fethi, Arlet İncidüzen ve Yasemin Köker çeviri ve araştırmalarıyla katkıda bulunuyor. İngilizce ve Türkçe olmak üzere iki dilli olarak hazırlanan kitap,168 sayfa. Kitapta, 90 ya da 100 yıl öncesinin Antakya ve İskenderun’unu günümüze taşıyacak olan 150 kadar fotoğraf bulunuyor.


SH  5.05.2014

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.