Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

ÜNLÜ HEYKEL BAKSI’DA

2014 Avrupa Konseyi Müze Ödülü'ne layık görülen Baksı Müzesi, ödül kazanan müzenin bir yıl boyunca sergilemeye hak kazandığı, ünlü sanatçı Joan Miro’nun "Femme aux beaux seins" adlı bronz heykelini sergilemeye başladı.

2014 Avrupa Konseyi Müze Ödülü'ne layık görülen Baksı Müzesi, ünlü sanatçı Joan Miro’nun “Femme aux beaux seins” adlı bronz heykelini sergilemeye başladı.

Baksı Müzesi, Türkiye’nin en yoğun göç veren illerinden Bayburt’ta, kent merkezine 45 kilometre mesafede, Bayraktar (Baksı) köyünde ressam ve akademisyen Prof. Dr. Hüsamettin Koçan tarafından 2010 yılında kuruldu.

Çağdaş sanat ile geleneksel el sanatlarını aynı çatı altında barındıran, atölyelerinde yöre insanına eğitim ve istihdam sağlanan Baksı Müzesi, bu çalışmalarla yurt içi ve yurt dışında kısa sürede ilgi odağı oldu. Müze, 2014 Avrupa Konseyi Müze Ödülü'ne layık görüldü.

Joan Miro'nun 1969'da yaptığı "Femme aux beaux seins" adlı bronz heykel, 1977 yılından itibaren Avrupa Parlementerler Meclisi'nin her yıl verdiği müze ödüllerinin bir sembolü oldu.

Ödül kazanan müzenin bir yıl boyunca sergilemeye hak kazandığı söz konusu heykel, bu yıl Avrupa Konseyi Müze Ödülü'ne layık görülen Baksı Müzesi'ne getirildi. Heykel, bir yıl boyunca Baksı'da kalacak.


SH  9.06.2014

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.