Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

İSTANBUL MODERN’DE ‘ÇOK SESLİ’ SERGİSİ AÇILDI

İstanbul Modern, kuruluşunun 10. yılında Türkiye'de görsel ve işitsel sanatlar arasındaki çok katmanlı bağın izlerini "Çok Sesli" isimli sergiyle sanatseverlerin beğenisine sundu.

İstanbul Modern Yönetim Kurulu Başkanı Oya Eczacıbaşı, düzenlenen basın toplantısında, serginin, İstanbul Modern'in disiplinler arası projeler dizisinin devamı niteliğinde olduğunu ifade etti.

Eczacıbaşı, "Bu sergi, ses, müzik ve görsel sanatlar arasında var olan ilişkinin gelişimini ve güncel durumunu anlatıyor. Sergide, Türkiye'de çağdaş sanat üretiminde, görsel sanatlarla müzik ve ses ilişkisini irdeleyen, her iki sanat dalından da beslenen, farklı kuşaklardan 17 sanatçının, son dönem resim, video, heykel ve yerleştirmeleri sunuluyor" dedi.

Oya Eczacıbaşı, sergide, Nevin Aladağ, Fikret Atay, Semiha Berksoy, Hüseyin Çağlayan, Ergin Çavuşoğlu, Burhan Doğançay, Cevdet Erek, Borga Kantürk, Servet Koçyiğit, Füsun Onur, Ferhat Özgür, Sarkis, Erinç Seymen, Merve Şendil, Hale Tenger, Vahit Tuna ve :mentalKLINIK'in eserlerinin bulunduğunu açıkladı.

Türkiye'nin sosyal ve kültürel gelişim süreçlerini, görsel sanatlar ve müzik alanındaki yansımalarıyla araştıran, dönemler arası ve disiplinler arası gelişen bu zeminde sergiye özel "Repertuar" isimli bir araştırmanın da sanatseverlerin ziyaretine açıldığını dile getiren Eczacıbaşı, sergi süresince farklı müzik türlerine yönelik, sergi sanatçıları ve müzik uzmanlarıyla birlikte dinleti, performans, panel ve söyleşiler ile atölye çalışmaları gerçekleştirileceğini söyledi.

Küratörlüğünü Levent Çalıkoğlu ve Çelenk Bafra'nın üstlendiği sergi, 27 Kasım'a kadar ziyarete açık olacak.


SH  26.06.2014

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.