Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

GERGEDAN SANAT’TAN SEZONUN İLK SERGİSİ ‘PUSULA’

Gergedan Sanat Galerisi Yeni Sezonun İlk Sergisini Açıyor..
“PUSULA”
Hülya Sarı Resim Sergisi
11 – 31 Ekim 2014
Açılış: 11 Ekim 2014 Cumartesi Saat : 17.00

Gergedan Sanat Galerisi, genç sanatçılara desteğini sürdürmeğe devam ediyor.
Bu sezon ilk olarak sanatçı Hülya Sarı’nın “Pusula” adlı resim sergisi 11 – 31 Ekim 2014 tarihleri arasında sanat severlerin beğenisine sunulacak.

Ressam Hülya Sarı’nın sanata bakışı ve “Pusula” adlı sergisine dair kaleme aldıkları:

“Resim yapmak renkleri ve formları görme duygusunun verdiği imkanla keşfe çıkanların serüvenidir. İç dünyasının farkında olan insan onu ifadelendirmek için sanatı araç olarak kullanmıştır. Bundan yola çıkarak her devrin sanatı içinde soyut bir ifade biçimi olmuştur. Bu farkındalık benim de resme bakış açım olan soyutun gerçekliğini keskin bir hatla ortaya koyuyor. Yani resimde arayışım resmin dilinin iç dünyamıza konuşmasıdır.

Çizgi, resimlerimin temel ifade aracıdır. Çizgiyi, boşluğu tanıtan plastik bir benliğe büründürmeye çalıştığım gibi boşluğun anlamlandırılmasında da anlatıcı unsur olarak kullandım. Çizginin hassasiyeti konuyla bütünleşince denizin hırçınlığı, teknenin konstrüksüyonu ve İstanbul’un ruhuyla insanı anlatırken iç ve dış dengeleri renkle kompoze ettim. Ayrıca çizgi kitlenin içinde ve formun belirlenmesinde kontür olarak da resimde konuyu bütünlemesi için önemli bir unsur oldu.

Pusula adlı bu sergide yaşamın kaosunda boğulan toplumun yaşadığı zaman ve mekana nasıl da acımasız davrandığını, bu değerlerin düşünmeden ne kolay harcandığını sorguluyorum. Kaybettiklerinin farkındalığı ile pusulası şaşmışların tepkisizliğine tepkimdir. Resimlerimdeki fantastik anlatım, soyutladığım her form izleyiciye tutmaya çalıştığım bir aynadır, bir manadır. Resimle serüvenim duygularımın bilinçaltından dökülmesidir. Fantastik anlatımımla resmimde olmayacak olanı olmasını istediğim gibi göstermeye çalıştım. Amacım çizgiyi, rengi ve biçimi düşünce ile birleştirerek resmimi oluşturmaktır. “

“Pusula Resim Sergisi” nin açılış kokteyli 11 Ekim Cumartesi günü, saat 17.00’den itibaren gerçekleşecektir.

Kuloğlu Mahallesi
Altıpatlar Sokak No: 15/1
Çukurcuma-Beyoğlu
Tel: 0212 292 06 50
gergedan@gergedansanat.com


SH  7.10.2014

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.