Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

ÇOCUKLAR İÇİN ENSTRÜMANLAR ATÖLYESİ ‘ÇALGINI KENDİN YAP’

Polonyalı MałeInstrumenty Topluluğu İzmirli çocuklara ses çıkarabilen her türlü malzemeden enstrüman yapmayı öğretecek. İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı (İKSEV) ve Adam Mickiewicz Enstitüsü işbirliği ile Türkiye- Polonya Diplomatik İlişkilerinin 600 Yılı kültürel etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen atölye çalışmasına 10 yaş üzerindeki çocuklar katılabilecek. 25, 26 ve 27 Kasım 2014 günleri Karataş İKSEV binasında yapılacak atölye çalışmalarının ardından 27 Kasım akşamı MÜZİKSEV Salonunda bir de konser verilecek.

2006 yılında PawelPomanczuk tarafından kurulan MałeInstrumenty Topluluğu; Tomasz Orszulak, Jędrzej Kuziela, Maciej Bączyk ve Piotr Łyszkiewicz’den oluşuyor. Oldukça farklı küçük çalgıları kullanarak yeni melodiler ortaya çıkaran Topluluğun çalgı yelpazesi içinde çocuklar için yapılmış müzik oyuncaklar, doğal yapıdaki denenmemiş tuhaf müzik icatları ve gerçekten bir çalgı özelliği taşımayan buna rağmen sesler çıkaran tüm küçük parçalar yer alıyor.

Polonya ve Avrupa’da birçok ünlü sanat organizasyonu ve sanatçıyla işbirliğinde bulunan Topluluk üç gün süreyle sabah 09.30 – 11.30, öğleden sonra 14.00 – 16.00 saatleri arasında İKSEV’de çocuklarla çalışacak. MałeInstrumenty Küçük Enstrümanlar atölyesine katılmak isteyen 10 yaş üzerindeki çocuklar turkerozsekerli@gmail.com veya sosyal medya üzerinden 23 Kasım 2014 tarihine kadar başvuru yapabilir. Katılım ücretsizdir.


SH  18.11.2014

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.