Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

HALİS KARAKURT’TAN ‘MEDENİYETLER BULUŞMASI’

Sıradışı resim çalışmalarıyla Halis Karakurt ''Medeniyetler Buluşması'' adlı çalışmalarıyla 10-30 Aralık tarihleri arasında Hobi Sanat Galerisinde sanatseverler ile buluşuyor.

Açılış konuşmasını Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu gerçekleştireceği serginin açılışında ney dinletisi gerçekleştirilecek. Sergiye Cihat Tamer, Üstün Asutay, İskender Doğan ve Tuğba Ünsal gibi tanınmış isimler de katılacak.

Sanatçı eserlerinde yaklaşık 10 yılda oluşan felsefi ve tarihsel yolculukta, eserleri mekanın ve rengin ,ışıkla olan ilişkisinde insanın iç çoşkusunun yüzeyde dışa vurulmasını, arka düzey kompozisyon anlayışında daire ve üçgenin zıt karakterlerinin dengesi bağlamını Ayasofya mimarisinin strüktürüne yer veriyor.

Hristiyanlık ve İslam'ın yapısal birlikteliğinin grafiksel anlamda yakınlaştırılması, Sema'ya açılan kubbenin altında kendilerine yer bulan figürler iç içe geçmiş Kültürlerin çağrışımlarını, bazen bir Budist, bazen bir tanrıça karşımıza çıktığını, bazen bir derviş, kah bir mit, peri bacalarının ziyaret edilişini, Ayasofya'dan sema'ya yükselip gökyüzüne dokunursunuz semavinin tennuresinden...


SH  5.12.2014

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.