Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

SITKI SİLAH’IN İLK ROMANI ‘BÜYÜLÜ ZAMANLAR’ YAYIMLANDI

“Büyülü Zamanlar”, şaşırtıcı ve şiirsel öyküleriyle beğeni kazanan yazar Sıtkı Silah’ın ilk romanı. Yazar, geçmişindeki büyülü anları yakalamaya çalışan bir hikâye yazarını anlatıyor bu kez.

Ne kadarı kendi gerçekliği, ne kadarı büyü, okurun çözeceği bir gizem bu. “Giden Yolcu” adlı kitabıyla başarılı bir çıkış yapan Sıtkı Silah’ın yine Yitik Ülke Yayınları’nca yayımlanan eseri “Büyülü Zamanlar” edebiyatı özleyenler için iyi bir kaçış fırsatı.
“Yolu hazmedilebilir bölümlere ayırma konusundaki becerimi henüz geliştiremediğimden, ilk yıl yaptığımız seferlerde Arna-Dostlar Sitesi arasını iki saatlik tek bir parça olarak hatırlıyorum. Düşsel oyunlarımla renklendirmeye çalıştığım o bitmek bilmez yolculukların, arabadaki diğer yolcular için ne anlama geldiğini düşünme ihtiyacı duymak otuz yılımı alacakmış demek. Babamın meraktan çok örtülü bir övünç, annemin kaygıyla birlikte derin bir özlem, abim ve ablamın ise sıkıntıyla karışık gizemli bir heyecan duymuş olduklarını düşünmek akla yatkın geliyor şimdi. Bense yalnızca mutluydum.”

Sıtkı Silah kimdir
Sıtkı Silah, 1976 yılında Adana’da doğdu. Yeditepe Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Öykülerini bir araya getirdiği ‘Yolculuk Üçlemesi’nin ilk kitabı Gelen Yolcu Kasım 2011’de, Giden Yolcu ise Yitik Ülke Yayınları tarafından Ağustos 2014’te yayımlandı. Büyülü Zamanlar, yazarın ilk romanıdır.


SH  5.02.2015

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.