Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

BEN FEUERBACH URLA’DA

BEN FEUERBACH URLA’DA Şeref Meselesi dizisinin kötü adamı Nihat karakterini canlandıran ünlü oyuncu Kağan Uluca “Ben Feuerbach”oyunu ile sahnelere dönüyor. Tiyatro4’ün 21 Şubat 2015 Cumartesi saat 20.00’de Urla Toprak Sahne Tiyatrosu’nda sahnelenecek oyununu Derya Efe yönetiyor. Tankred Dorst’un yazdığı oyunu Türkçe’ye Sema Engin Edinsel çevirmiş. Sahne tasarımını Polat Canpolat’ın yaptığı oyunda Kağan Uluca’ya Aytunga Atatoprak ve Kıymet Koçyiğit eşlik ediyor.

Oyunculuk kavramına bol aforizmalar içeren oyunda, Feuerbach, yedi yıl boyunca sahneden uzak kaldıktan sonra bir rol için denenmek üzere bir tiyatroya geliyor. Yedi yıl sonra sahneye ve ışığa kavuşan aktör, yönetmeni beklerken kendine eşlik eden asistanı orada tutmak ve bu esnada sırrını da açığa vurmamak için en iyi bildiği şeyi “rol” yapmak zorunda kalıyor.

Tiyatro4’ün 2012’de o sahnelemeye başladığı oyun, Kağan Uluca’nın harika performansıyla ile kendini tiyatroya adamış bir oyuncunun hikâyesini anlatıyor. Oyunun biletleri Necati Cumalı Sahnesi gişesinden ve Rüzgargülü Kitap Evi’nden alınabilir.


SH  20.02.2015

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.