Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

DİLEK NEŞE AÇIKER’İN YENİ ROMANI YAYIMLANDI

Dilek Neşe Açıker’in yeni romanı “Gündüz Kelebeği” okuyucularıyla buluşuyor...

Evladıma Miras Bu Sevda ve Denizin Hikâyesi kitaplarından da tanıdığımız yazar Dilek Neşe Açıker bu kez “Gündüz Kelebeği” isimli romanı ile karşımızda. Yitik Ülke Yayınları’nca yayımlanan roman, 80’li yıllarda başlayan ve günümüze kadar gelen bir hikâyeyi okuyucu ile buluşturuyor.

Sislere gömülen bir ada, Samatya ‘da bir kahve ve kusursuz görünen evlerin kalın duvarları arasına gizlenen hayatlar… Gündüz Kelebeği, farklı nedenlerle sessizliği seçen karakterlerin birbiri içine geçmiş hayatlarını, çelişkilerini ve değişimlerini anlatan bir roman. Sevdiği adam uğruna sessizliği seçen İnci, paranoyaları ve tutkuları arasında “düzen” dediği hayatı sürdürmeye çalışan Fuat, yolunu kaybeden Ali, yıllar boyu sırlarla yaşamanın ağır yükünün acısını sevdiği herkesten çıkaran Mukaddes. Her biri iyi ile kötü arasındaki sınırı aşmamak için mücadele ederken yenilen yalnız insanlar…

DİLEK NEŞE AÇIKER KİMDİR?
3 Ocak 1972’de İstanbul’da doğan yazar Dilek Neşe Açıker 1995 yılın İ.T.Ü. Türk Musikisi Devlet Konservatuarı’ndan mezun oldu. Eğitimini tamamlamasının ardından müzik sektöründe profesyonel olarak çalışmaya başlayan yazar, uzun yıllar pek çok sevilen albümün yapımına imza atarken, aynı zamanda şarkı yazarlığı ve etkinlik yönetimi gibi işlerle de uğraştı. İki binli yılların ortasında televizyon yazarlığı ve proje yöneticiliğine geçiş yaptı. Aynı dönemde spor yazarlığına da başladı. Çeşitli gazete ve dergilerde spor yönetimi, spor pazarlaması gibi konularda makaleler yayınlayan yazarın 2013 yılında, Yitik Ülke Yayınları’ndan çıkan Evladıma Miras Bu Sevda isimli bir de futbol- anı kitabı bulunuyor. Çeşitli derleme kitaplarda öyküleri de yayınlanan Dilek Neşe Açıker, 2014 yılında ilk romanı Denizin Hikâyesi’ni yayınladı. Yazarın Su Ilgın isminde bir de kızı var.


SH  20.10.2015

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.