Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

2016 UPSD/DÜNYA SANAT GÜNÜ ONUR ÖDÜLLERİ VE GALA GECESİ

Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği ve Beşiktaş Belediyesinin birlikte düzenlediği UPSD Başkanı Bedri Baykam ve Beşiktaş Belediye Başkan Yardımcısı Merve Öztopaloğlu Küçükel’in ev sahipliğinde Dünya Sanat Günü Ödül Yemeği' (26 Nisan 2016, pazartesi) Kuruçeşme, Suada’da düzenlendi.

Tiyatrocu Şahnaz Çakıralp'ın sunduğu geceye, İstanbul Sanat dünyasından bir çok ünlü sima katıldı.

Gecenin başında, UNESCO resmi partneri IAA Uluslararası Sanat Dernekleri Dünya Başkanı ve UPSD Başkanı Bedri Baykam'ın bu yıl Dünya Sanat Günü kutlamalarında Los Angeles ve Mexico City'de katıldığı etkinlikleri ve IAA'i tanıtan, Piramid Sanat tarafından hazırlanmış bir film gösterimi yapıldı.

Tiyatro sanatçısı Orhan Alkaya, Müjdat Gezen, yönetmen Ertem Göreç, Proje 4L-Elgiz Çağdaş Sanat Müzesi kurucuları Sevda-Can Elgiz, Erol Aksoy, Emre-Maide Kurttepeli, yazar Mahmut Nüvit, Galericiler Derneği Başkanı Doğan Paksoy, Galericiler Yahşi Baraz, Çağla Cabaoğlu, Selin Söl, Zeynep Salman, küratör Denizhan Özer, sanatçı Genco Gülan, Marcus Graf, Ceki Ventura, duayen gazeteci Ertuğrul Akbay, yayıncı Murat Pilevneli, Leyla Alaton, ressam Balkan Naci İslimyeli, Muzaffer Akyol, Bubi, Kerim Sipahiler, koleksiyoner Sarp Evliyagil, Portakal Çiçeği Sanat Kolonisi kurucusu Ahmet Şahin gibi isimlerin de bulunduğu sanat, siyaset ve değişik platformlardan 250’ye yakın kişinin renk verdiği gece, Suada'da gecenin geç saatlerine kadar Dolunay Obruk ve Triosu’nun müzikleriyle devam etti.

2011 yılında Meksika'nın Guadalajara kentinde düzenlenen 17. Dünya Sanat Birlikleri (UNESCO/AIAP) Genel Kurulu'nda Türkiye temsilcisi UPSD'nin başkanı Bedri Baykam tarafından önerilen Leonardo da Vinci'nin doğum günü 15 Nisan, Dünya Sanat Günü olarak belirlendi. 4 senedir tüm dünyada kutlanan bu özel günde şimdiye kadar 2012 yılında Komet ve Adnan Çoker'e, 2013'te Özdemir Altan'a, 2014'te Kayıhan Keskinok ve Prof. Dr. İsmail Tunalı'ya, 2015 yılında ise Tomur Atagök, Orhan Taylan, Prof.Dr.Şahin Yenişehirlioğlu, Beral Madra, Hayati Asılyazıcı, İstanbul Kültür Sanat Vakfı onur ödülleri verilmişti.

2016 Onur Ödüllerini alanlar ise şu şekilde:
Sanatçı Onur Ödülü
Ressam Ekrem Kahraman. Bu ödülü ünlü tiyatro ustası Müjdat Gezen verdi.

Sanat İnsanı Onur Ödülü
Prof. Jale Erzen.
Bu ödülü Erzen'e, Portakal Çiçeği kolonisi kurucusu Ahmet Şahin takdim etti.

Basın Onur Ödülü
Hürriyet-Gösteri dergisi yayın yönetmeni Hami Çağdaş.
Bu ödülü New York C24 galerisinin sahibesi Maide Kurttepeli sundu.

Yılın Sanat Kurumu Ödülü
Proje 4L, Elgiz Çağdaş Sanat Müzesi /
Can Elgi
Elgiz'e ödülünü yazar Mahmut Nüvit verdi.

Yılın Genç Sanatçısı
Ceren Selmanpakoğlu.
Selmanpakoğlu'na ödülünü Leyla Alaton sundu.


SH  29.04.2016

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.