Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

FABRICE ARAGNO İZMİR’DE GENÇLERLE BULUŞACAK

İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı’nın (İKSEV) daveti üzerine İzmir’e gelen, çağımızın önemli sinemacılarından Fabrice Aragno İzmir Ekonomi Üniversitesi öğrencileriyle buluşacak. Aragno, 3 Haziran 2016 Cuma günü saat 09.30 – 12.00 arasında İzmir Ekonomi Üniversitesi Sinema ve Dijital Medya bölümünü ziyaret edecek, İletişim Fakültesi Sinema Salonunda (K-104) işlerini sunacak ve izleyicilerle söyleşecek.

İsviçreli bir yönetmen, kameraman ve yapımcı olan Fabrice Aragno aralarında 1999 Cannes Film Festivaline seçilen mezuniyet filmi Dimanche, Le Jeu (2003) ve Autore de Claire (2010) de bulunan pek çok kısa film yönetti. 2002'den bu yana sinema sanatının yaşayan en büyük ustası kabul edilen Jean Luc Godard'la çalışan Aragno, Godard'la Notre Musique (2004) filminin yapımına yardımcı oldu, Film Socialism (2010), Les Trois Désastres (2013) ve Adieu au Langage (2014) filmlerinin ise ses, sinematografi ve post-prodüksiyonunu üstlendi. Adieu au Langage için ürettiği yaratıcı 3 boyutlu kamera çalışmasıyla eleştirmenlere göre çağdaş sinema sanatına değerli teknik katkılarda bulundu. 2012 yılında İsviçre Radyo Televizyonu için Godard üzerine Quod Erat Demonstrandum adlı belgeseli yönetti. Aragno'nun Ufuk ve Bahar Dördüncü'nün Sahnede İsyan adlı performansı için gerçekleştirdiği görsel tasarım, 30. Uluslararası İzmir Festivali kapsamında 2 Haziran Perşembe günü saat 21.30’da Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde sahnelenecek.


SH  1.06.2016

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.