Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

NAZIM HİKMET ŞİİRLERİ İSPANYA’DA

Nazım Hikmet'in şiirleri, İspanya'da, "Poemas Finales II" adı altında yayımlandı. İspanyol çevirmen Fernando Garcia Burillo'nun 2000 yılında yayımladığı Nazım Hikmet'in son dönemine ait şiirlerinin yer aldığı "Son Şiirler" kitabının ikincisi 9 yıl sonra tamamlanarak, İspanya'da yayımlandı.

Madrid'de yaşayan çevirmen Çağla Soykan'ın da katkılarıyla hazırlanan, "Doğu ve Akdeniz" yayınevi tarafından basılan 203 sayfalık ikinci kitapta, ünlü şairin 1962-63 yıllarında yazdığı şiirler Türkçe ve İspanyolca olarak yer alıyor.

Nazım Hikmet'in özellikle siyasi şiirlerinde çok farklı bir üslup kullanarak okuyucuya "umut verici bir ufuk" açtığını belirten İspanyol basını, kitaptaki "İspanya" adlı şiirle ilgili olarak, "Nazım'ın ülkemizi referans aldığını gösteren bir şiir" yorumunda bulundu.


Sanatsal Haber  28.02.2009

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.