Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

EGE’DE BELGESEL ZAMANI

10. Ege Belgesel Film Günleri, 9-13 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Bu yıl 10. kez düzenlenen Ege Belgesel Film Günleri, yarın başlıyor. Ege Üniversitesi İletişim Çalışmaları Topluluğu ve Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Film Tasarımı Bölümü'nün birlikte düzenlediği etkinlik, 13 Mayıs'a dek sürecek. Belgeseller, Fransız Kültür Merkezi ile DEÜ Güzel Sanatlar Fakültesi'nde izlenime sunulacak.

Yurt içi ve yurt dışından önemli belgesellerin yer alacağı etkinliğin öne çıkan yapımları arasında, savaşın ölümcül gerçekliği karşısında Ürdün Çölü'nün ortasında Zataari isminde bir çadır kentte kalan çocukların hayallerine sığınma çabalarını anlatan Zataari Djınn filmi, Watchers Of The Sky, Yeşil Kırmızı, Ali Değil Ari Komutanım, Angel Of Nanjing gibi yapıtlar yer alıyor. Gezi eylemleriyle Brezilya'da gerçekleşen protesto gösterileri arasında bağ kuran "Aşk bitti" ile IŞİD işgali sonrasında 20 yaşındaki Dilovan'ın kurduğu radyo istasyonunu anlatan Radyo Kobani de belgesel meraklılarının izleyebileceği yapımlar arasında.

Tüm gösterimlerin ücretsiz olacağı 10. Ege Belgesel Film Günleri'yle ilgili ayrıntılı bilgi, www.egebelgesel.com adresinden alınabilir.


SH  8.05.2017

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.