Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

SSM’DE KİTAP SANATLARI BULUŞMASI

Sakıp Sabancı Müzesi'nde gerçekleştirilen 'Koleksiyon Buluşmaları'nın 15'incisi olan Kitap Sanatları Buluşması'nda 'Kitap Sanatları ve Hat Koleksiyonu’nda yer alan ve benzerleri Topkapı Sarayı Müzesi Kütüphanesi ile Türk ve İslam Eserleri Müzesi koleksiyonlarında olan Osmanlı kitap sanatı eserleri, teknolojik uygulamalar eşliğinde gezilecek.

Kitap Sanatları Buluşması, 21 Haziran, Çarşamba 15:00'te, Atlı Köşk’te Koleksiyon Yöneticisi Ayşe Aldemir Kilercik eşliğinde gerçekleştirilecek. Buluşmada kitap sanatları teriminin anlamı, kitap tasarımının Osmanlı dönemindeki örnekleri üzerinden irdelenirken, uzmanları dışında yaygın olarak bilinmeyen bu kıymetli ve köklü sanatın geçmişten bugüne hikâyesi de konuşulacak.

KÜLTÜREL MİRASI KORUMA BULUŞMASI

Sakıp Sabancı Müzesi'nin koleksiyonları ve misafir ettiği eserleri korumak için uygulanan çeşitli yöntemlerin irdeleneceği buluşmada Konservatör Nurçin Kural Özgörüş, müzede sıcaklık ve nem dengelerinin kontrolü, aydınlatma, vitrin düzenlemesi, esere temas eden malzemelerin özellikleri gibi konuların önemine değinecek. Nurçin Kural Özgörüş, müzedeki tecrübelerini uluslararası konservasyon standartlarına dayandırarak anlatırken katılımcılar, Atlı Köşk'teki Aile Odaları'nda ve Kitap Sanatları ve Hat Koleksiyonu sergi salonlarındaki koruma önlemlerini de yakından inceleme fırsatı bulacak.


SH  20.06.2017

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.