Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

SAKIZ’DA ‘HOMERUS’UN İZİNDEN’ SANAT ETKİNLİĞİ

Sakız Adası, Volissos Uluslararası Sanat Festivali kapsamında ülkemizden birçok sanatçının ve öğretim elemanın katılımıyla “Homerus'un İzinden" isimli sanat etkinliği Cem Aggelos Üstüner’in danışmanlığında ve Prof. Melihat Tüzün’ün başkanlığında Pinelo Art Gallery organizasyonu ile 11- 16 Temmuz tarihinde gerçekleşti.

Prof. Melihat Tüzün'ün, "Adanın Renkleri" kişisel sergisi Volissos Belediyesi Başkan Yardımcısı Vivi Potamousis tarafından açıldı. Sakız Adasının Yel Değirmenleri ve Coğrafi özelliklerinden etkilenerek gerçekleştirilen eserler, büyük ilgi gördü.

Prof. Melihat Tüzün ve Arş. Gör. Bige Gürses, linol baskı ve mono baskı, Mersin Üniversitesi'nden Prof. Nurseren Tor portre- yüz, Gaziosmanpaşa Üniversitesi'inden Yrd. Doç. Özlem Gök ve Yrd. Doç. Müge Akçakoca Palyatif Bakım, İstanbul Üniversitesinden Yrd. Doç. Öznur Özden, Yrd. Doç. Ahsen Bildik ve Kemerburgaz Üniversitesinden Öğr. Gör. Yeter Beriş Elde Kağıt- Kağıtta Sanat, Beylerbeyi Olgunlaştırma Enstitüsü'nden Emine Keskin Aydın Geleneksel Baskı, Öğr. Nurten Erdoğan Keçe Atölye Çalışmaları yaptılar. Halkla ilişkiler ve kültürel hazırlıkları Sanat Tarihçi Melek Sarıçam tarafından hazırlanan festival kapsamında gerçekleştirilen etkinlikler sanatçı ve sanatseverler tarafından büyük ilgi gördü.


SH  17.07.2017

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.