Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

HAFİZE ELİBOLLAR ORTAÇ RESİM SERGİSİ

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik mezunu olan Ortaç, "NAR" resimleri ile 10-31 Ağustos tarihleri arasında Re/Max Pasha Art Bodrum'da olacak.

Hafize Elibollar Ortaç; iç mimari, seramik ve resim alanlarında çalışmalar gerçekleştirdi. Yurt dışında eğitimini pekiştiren sanatçı yurda döndükten sonra ise resim ve seramik öğretmenliği yaptı. Halen İstanbul'daki kendi resim atölyesinde akademiye öğrenci hazırlamakta ve resim çalışmalarına devam etmektedir.

"Nar;
Narın insanlığın var olduğundan beri sağlık kaynağının olmasının yanında dini ve mitolojik yönü de vardır. Nar aslında yasaklı meyvedir, henüz yerleşik bir medeniyete ulaşmamış toplumlarda totemleştirilmiş ve ilkel bir tapınma aracı olarak kullanılmıştır. Toplumların inanç, ritüel ve sözlü anlatım aracı olmuştur. Ruhun ölmezliği doğanın mükemmelliği, bolluk ve refahın anlamlarını ifade ederek ritüellerinde ve dinsel törenlerinde yerini almıştır. Doğurganlığın, bolluğun, bereketin ve refahın sembolü de olmuştur. Savaşta gücün ve yenilmezliğin sembolü, işareti olarak da kabul edilmektedir. Ayrıca evlilik bağının çözülmezliğini, güzelliği, çocuğu, yaşamı, politika ve yeniden doğuşu simgelemek için de kullanılmıştır.

Estetik açıdan narın görselliği zarafeti her zaman insanda farklı duygu ve anlamlar yüklemiştir."


SH  7.08.2017

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.