Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

PSIKIYATRIST – YAZAR CEM MUMCU’NUN İLK SERGİSİ

Cem Mumcu’nun ikinci kişisel sergisi 'Zoraki Yolculuk/Accidental Travel' yarın sanatseverlerle buluşacak. Sergi; insanoğlunun kırılganlığı ile derin bir duygudurum karşısında yeni bir 'ben' olma uğruna devinim içinde savrulan ruh hallerinin çarpıcı hikayelerini gözler önüne seriyor.

Psikiyatrist ve yazar kimlikleriyle tanınan Cem Mumcu'nun ‘Zoraki Yolculuk / Accidental Travel’ isimli ikinci kişisel sergisi yarın Joint Idea Arnavutköy'de İstanbullular için kapılarını açıyor. 18 Şubat’a kadar izleyicilerle buluşacak olan sergi, insanoğlunun kırılganlığı ile derin bir duygudurum karşısında yeni bir ‘ben’ olma uğruna devinim içinde savrulan ruh hallerinin çarpıcı hikayelerini gözler önüne seriyor.

Günümüz dünyası ve toplumsal başkalaşımın insanoğlu üzerinde yaratabileceği tahribatın boyutlarına odaklanan sergi; sanatçının başından geçen bir takım talihsiz olaylar dizisinin fitilini ateşlediği ‘zoraki yolculuk' deneyimini merkezine alarak, oluşmuş ‘duygu sıkışıklıklarını’ konu alıyor.

Cem Mumcu, genel olarak eserlerinde bireyin sıfatları ve sıfatlandırılmasını konu alarak resmettiği soyut, lekesel ve kimi zaman belli belirsiz figüratif ruh tasvirlerini bu sefer bizzat tecrübe ettiği tekinsiz bir serüven üzerinden daha derin, keskin ve net bir tavırla aktarıyor.

Cem Mumcu'nun 43 eserlik bir seçkisi Buğra Uzunçelebi küratörlüğünde hayata geçirildi. Sergi, Joint Idea Arnavutköy'de haftanın her günü 11:00 – 18:00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.


SH  12.12.2017

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.