Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

VAN GOGH’UN YENİ ÇİZİMLERİ ORTAYA ÇIKTI

Hollandalı usta ressamlar Vincent Van Gogh ve Govert Flinck’in 100 yıldan fazla süredir unutulmuş çalışmaları gün yüzüne çıktı.

Resimler arasında Van Gogh’un daha önce hiç görülmemiş iki çizimi de bulunuyor. Uzmanlar, 2013’ten bu yana siyah beyaz çizimlerin gerçekten Van Gogh’un yapıtı olup olmadığını araştırıyordu. AFP’nin haberine göre, Paris’teki Montmartre tepesindeki bir taş ocağının resmedildiği eskizler, 1886 yılına, ressamın Antwerp ve Paris’te yaşadığı döneme denk geliyor. Van Gogh o zamanlar Fransız tarih ressamı Fernand Cormon’un yanında, bir stüdyoda çalışıyordu. Amsterdam’daki Van Gogh Müzesi’nde çalışan Teio Meedendorp isimli yetkili, “Böyle keşifler her zaman harikadır. Gerçekten olağanüstü ve sıklıkla başımıza gelmez” diye konuştu. Çizimler, 6 Mayıs’a kadar Singer Müzesi’nde sergilenecek.


SH  18.01.2018

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.