Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

NEBAHAT KARYAĞDI 19. KİŞİSEL SERGİSİNİ ATİNA’DA AÇTI

Nebahat Karyağdı, 19. Kişisel Sergisini Atina Dorothy Snot okullarında açtı. “My Teddy Bear” isimli sergisinde sanatçı Dorothy Snot Okulu öğrencileri ile biraraya geldi. 4,5 ve 6 yaşındaki öğrencilerle buluşan Nebahat Karyağdı önce bir söyleşi gerçekleştirerek kendisinden, İstanbul’dan ve sanatından bahsetti. Çocukların ilgisini çeken şaman ağaçları, bisiklet ve oyuncak ayı figürleri resimlerini öğrenciler kendi bakışları ve yorumlarıyla yeniden kurgulayarak resimler yaptılar. İstanbul Bizans ikonaları ve oyuncak ayı figürünü kurgulayan Ressam, öğrencilerle workshoplar gerçekleştirdi.

Uluslararası etkinliği düzenleyen Dorothy Snot Okulu yetkilileri öğrencilerin bu yaratıcı etkinlikten çok mutlu olduğunu ve yapılan resimlerle yeni bir serginin önümüzdeki ay açılacağını söylediler. Daha önce yurtdışından konuk eğitimcilerin okullarında ağırlandığını fakat ilk defa böyle önemli bir ressamı konuk etmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirttiler. Ülkemizde ve Avrupa’da eğitim konferanslarına katıllan ve düzenleyen Dorothy Snot Okulu yetkilileri Atina’nın en yenilikçi ve yaratıcı Okulu olarak tanınmaktadırlar.

“Sanatın dostluğun sevginin dili olduğunu bu uluslararası workshopla deneyimledim.” diyen Karyağdı, çocuklara sanat sevgisi kazandırmanın önemine vurgu yaptı.

24-25 Nisan tarihlerinde gerçekleşen etkinliklerin sergisi Mayıs ayı boyunca da gezilebilir.


SH  27.04.2018

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.