Anasayfam Yap | Künye | İletişim | Reklam

    Anasayfa

   Resim - Fotoğraf

    Sahne Sanatları
    Müzik - Konser
    Sinema - Tv
    Kültür - Edebiyat
    Tarih - Arkeoloji
    Tasarım - Mimari
    İnsan - Polemik
  ●  Bizden Haber
  ●  Yazarlar
  ●  Yasal Uyarı
  ●  Linkler

 

Bizi Facebook'tan Takip edin Bizi Twitter'den takip edin

 

Üye / Yazar Girişi

 Kullanıcı :

 Parola   :

  Kayıt Ol

 

 

Kuzgunun Rüyaları

ŞEHİR TİYATROLARI
İSTANBUL DEVLET TİYATROSU

  


 

 

 

 

BEDRİ BAYKAM ONUR KONUĞU

UNESCO resmi partneri Uluslararası Sanat Dernekleri (IAA) Dünya Başkanı ve Türkiye Ulusal Komitesi (UPSD) Başkanı Bedri Baykam, 13. Beijing-Çin Uluslararası Kültürel ve Yaratıcı Endüstriler Fuarı’nda Açılış Konuşması yapmak üzere onur konuğu olarak davet edildi.

Baykam, Beijing’in tarihsel önemini belirttiği ve Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği’nin (UPSD) önerisiyle kabul edilen ve tüm dünyada 15 Nisan’da kutlanan Dünya Sanat Günü’nü de içeren konuşmasında, sanat alanında batı ve doğunun etkilerini, teknolojik gelişmelerin sanata olan katkılarını ve dezavantajlarını vurguladı. Sanatın ırkçılık, mezhepçilik ve savaş ile kuşatılmaya çalışılan dünyada, barışa ulaşmaya çalışılan en önemli yol olduğunu hatırlattı. Sözlerine Mao’dan yaptığı alıntıyla başlayan Baykam, konuşmasını Atatürk’ün “Yurtta barış, dünyada barış” cümlesiyle tamamladı.


SH  27.10.2018

Facebook ta paylaş

 
 

Yorum Yaz

 

Tavsiye Et

 

Okuyucu Yorumları


 

SanatsalHaber Basın Konseyi üyesi olup Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. SanatsalHaber'de yayınlanan yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
Sitede yayınlanan yazı ve fotoğrafların her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Copyright © 2008-2021 SanatsalHaber.com.